Blog

Spoločne..na ceste

Urobili sme ďalší krok na našej spoločnej ceste rozvoja novej sociálnej služby v Meste Ružomberok – prostredníctvom mobilného karavanu. Pred oslavou víťazstva nad fašizmom sme sa pretestovaní, niektorí zaočkovaní, stretli na spoločnom školení na Podsuchej. Náš pestrý tím zložený z pracovníkov komunitných centier Bratskej jednoty baptistov a Úsmevu ako dar, Detskej misie, terénnych sociálnych pracovníkov mesta, dobrovoľníkov a preroďákov previedol odborne Peter Kulifaj z OZ Mládeže ulice.

Dopoludňajší blok pozostával z teoreticko-skúsenostnej bázy informácií, obohatený o praktické „ohmatanie“ priestoru karavanu a malý nácvik modelových situácií, ktoré môžu v teréne nastať a po „terasovom“ obede sme sa poobede vrhli na praktické plánovanie jednotlivých oblastí v malých tímoch. Po dotiahnutí praktických vecí – označenie karavanu a tímu, potrebné ohlásenia a registratúrne náležitosti sa v mesiaci máj-jún prvýkrát uvidíme v lokalitách Klačno, Roveň a Rybárpole.

Služba bude terénnou formou prinášať do oblastí mesta základné sociálne poradenstvo, mapovanie potrieb detí a mládeže, priestor na rozvoj záujmovej činnosti „na ulici“, pomoc pri sčítaní obyvateľstva, príp.prihlasovania na očkovanie, klub pre rodičov s malými deťmi, priestor na doučovanie, tvorivé aktivity – umenie na ulici a ďalšie aktivity podľa potrieb a návrhov z komunít.

Projekt realizujeme vďaka podpore Nadácie Slovenskej sporiteľne.

Zatiaľ žiadne komentáre


Zanechajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *