Blog

Z ulice do kraja – nepadni z okraja

Pod týmto mottom sme odštartovali tretí júlový týždeň náš prímesťák, ktorý bol opäť plný výziev a zážitkov.

V pondelok ráno sme sa stretli v Prerode odkiaľ sme vyrazili do neďalekej Čutkovskej doliny. Keďže bolo naozaj veľmi horúco, cestu sme si trochu skrátili mestskou hromadnou dopravou. V Čutkove sme si užili opekačku, zahrali futbal a niektorí sa schladili v studenom potôčiku. Bola to skvelá zábava. Posilnení chutnými špekačkami sme sa ešte vybrali pozrieť ako to vyzerá pri včelích úľoch a ochutnali výborný medík od včelárov. Cestou naspäť niektorých osviežila menšia búrka, ale to nám určite zážitky z dnešného dňa nepokazilo.

V utorok nás čakalo poriadne dobrodružstvo na vode v podobe splavu rieky Orava. Najskôr sme si však spravili menšiu prehliadku mesta Dolný Kubín, občerstvili sme sa a potom už: „Hurá na splav!“ Splav na raftoch v úseku Dolný Kubín – Kraľovany sme si užívali za krásneho slnečného počasia. V Kraľovanoch sme sa úspešne vylodili a už nás čakala len cesta domov. Kto sa v pondelok nevykúpal v Čutkove, dnes ho to určite neminulo.

V stredu sme rafty, vymenili za motokáry v Závažnej Porube. Na 450 metrov dlhej trati to bola pre niektorých premiéra, naopak skúsení pretekári si s radosťou zasúťažili a zaútočili na prekonanie svojich osobných rekordov.

Vo štvrtok sme sadli na bicykle a vydali sa na cyklotúru, ktorú sme odštartovali v Prerode. Naša trasa viedla po Cyklokorytničke až do Podsuchej, kde nás už čakala posádka Preroďákov, ktorí prišli  autobusom. V Podsuchej si každý prišiel na svoje. Pri dobrej hudbe sme si zatancovali, zahrali spoločenské hry, vyšantili sa vo vode a niektorí z nás poznávali aj krásy prírody a vybehli  na Brankovský vodopád.

Posledný deň nášho prímesťáka sme strávili pod Tatrami v Poprade. Navštívili sme aquapark Aquacity Poprad. Užili sme si plno zábavy vo vode, na tobogánoch a taktiež relax vo výrivkách. Plní zážitkov sme sa vrátili spokojne domov. Viac na https://www.instagram.com/prerodrk/

Takto zachytil sériu super zážitkov, náš Peťo.

Zatiaľ žiadne komentáre


Zanechajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *