Blog

Otvorenie novej klubovne v Baničnom

Vďaka podporenému projektu „Prerod RK-ONE“ Nadácie Centra pre filantropiu, sme mohli toto leto vybudovať klubovňu v našej novej lokalite, ktorú sme tento rok začali navštevovať s našou službou mobilného nízkoprahu. Objavili sme v nej množstvo aktívnych a na stretávanie ochotných detí, s veľkou potrebou zmysluplnej realizácie a otvoreného dospeláckeho srdca a ucha.

Vďaka ochote pani riaditeľky z miestnej školy na sídlisku sme dostali priestor, prístupný samostatným bočným vchodom „od rieky“ cez basketbalové ihrisko a začali sme ho upravovať podľa plánov a nápadov detí a našich mladých.

V auguste sme vypratali nepotrebný nábytok, omaľovali, zreparovali naše staré paletové sedenie – umiestili ho do klubovne, zakúpili nové zariadenie a hry do klubovne a na konci septembra sme ju slávnostne otvorili s „hŕbou“ detí a chutného občerstvenia, spoločnými hrami, futbalom, basketbalom a grilovačkou.

Keďže nám klubovňa bude slúžiť najmä v zimných mesiacoch, keď nemôžeme s našou službou karavnu behať po meste, budeme do nej pozývať aj decká a mladých z ďalších lokalít.

Ďakujeme našej Terke, Jarovi, Tiborovi, Peťovi, Tónke, Mikimu, Sebovi a všetkým, ktorí sa pričinili k tomu, aby sme mali takú peknú novú klubovňu, ktorá bude otvorená pre potreby detí spolu s bezpečnými dospelými, ktorí im budú k dispozícií.

Veľká vďaka za finančnú podporu, patrí tiež Nadácii Centra pre filantropiu.

Zatiaľ žiadne komentáre


Zanechajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *