Blog

Jeseň v PRERODe

Jesenné dni v prerode, sú napriek obmedzujúcej situácii pestré. K farebnosti a veselosti chýbajú však mnohé „originálne listy“ – deti, ktoré majú do zariadenia obmedzený prístup z hľadiska obmedzenia počtu na skupinách, a tak udržujeme kontakt s klientmi najmä prostredníctvom aktuálne najvyťaženejšieho komunikačného kanálu – internetu. Nie je to však ono! Chýba spontánnosť a živosť detí, vtipné „hefty“ a hlasný smiech, štuchanie a vyrušovanie na skupinách, provokačné poznámky a „živý kontakt“. Napriek tomu sme s deťmi, ktoré prišli pripravili 3 projekty – zámery do budúcna. Ešte v septembri, keď boli opatrenia uvoľnenejšie, sme pripravili s pestrou partiou „auto očami detí“, ktorým sme sa zapojili do výzvy Nadácie Volkswagen a napriek tomu, že sme sa nedostali do finálového zápolenia o auto, bola iniciatíva úspešne finančne ocenená, na nákup darčekov pre zúčastnené deti a športového vybavenia do zariadenia.

Pracovali sme tiež na opätovnom podaní projektu SCOOT&SNOW na Nadáciu pre deti Slovenska, zameraného na rozvojové streetwork aktivity na ulici a dovybavenie zariadenia o športové pomôcky na zimné športy.

Popri klubových aktivitách pre obmedzený počet detí, najmä na aktuálnom pôsobisku nášho centra – ZŠ Sládkovičova, rozvíjame aj víziu mobilného nízkoprahu, ktorý by priblížil naše služby do bezprostrednej blízkosti detí a mladých na sídliskách a do segregovaných oblastí mesta Ružomberok. Podnikli sme v tejto stratégií ďalší krok a podali projekt na grantovú výzvu Slovenskej sporiteľne a.s.

Zatiaľ žiadne komentáre


Zanechajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *