Blog

vrátiť sa

Z izby, na ulicu, s novými kamarátmi…

…spolu spoznáme svoj kraj. Aj Vďaka podpore Centra pre filantropiu pri spoločnosti Kaufland a spolupráci našich partnerských organizácií, možeme byť opäť intenzívnejšie pri „deckách“ na ulici.

Cieľom je vytiahnuť deti a mladých z virtuálneho priestoru, od počítača, mobilu atď. na ulicu, k novým vzťahom, osobným kontaktom, komunikácii, priateľstvám a spoločným zážitkom. Spolu s našimi spolupracujúcimi kolegami z organizácií a dobrovoľníkmi chceme vytvoriť atmosféru bezpečia, prijatia, spolupráce kde budú môcť zdieľať svoje radosti aj ťažkosti a pomôcť deťom objavovať nové formy zmysluplného využitia svojho voľného času.

Pred letom takto v troch lokalitách Ružomberka oslovíme aj nové deti a pozveme do letných aktivít spoznávania svojho kraja a nových zážitkov. Uprostred aktuálnej utečeneckej krízy chceme prirodzeným a nenásilným spôsobom, aj v spolupráci s partnerskými organizáciami, osloviť ukrajinské deti a mladých a prostredníctvom športu, hier a voľnočasových aktivít im pomôcť s lepšou integráciou do prostredia, v ktorom žijú.

Tešíme sa na nové zážitky a priateľstvá…

Zatiaľ žiadne komentáre


Zanechajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *