SAMSUNG CAMERA PICTURES

Pracovali, gulášovali a spievali sme s F6 na “Silbigere”

V závere nášho prerod-leta sme sa stretli na ulici Ž.Silbigera na podujatí Romaleto 2014, ktorú sme organizovali v spolupráci s Bratskou jednotou baptistov z Ružomberka. Začali sme v pondelok ráno spoločným výkopom čakanom, kedy sa nám s 15 rómskymi chlapcami a niekoľkými otcami podarilo vykopať jamy na lavičky a začať s klčovaním zarasteného okolia ihriska. Práca nám išla veľmi dobre a tak sme spoločnú robotu zakončili výkopom futbalovou loptou na spoločný priateľský zápas.

Na konci týždňa, keď sa vypršalo, sme pokračovali v kosení okolia ihriska. Kým si chlapci “nalajnovali” s vápnom čiary na pripravovaný futbalový turnaj, v pozadí už rozvoniaval guláš, s ktorého prípravou nám pomohol Števo – otec jedného z chlapcov. Potom sa rozbehlo futbalové zápolenie medzi miestnymi tímami, ktoré zavŕšila víťazstvom Mirova, Dodova a Kevinova partia. Deň sme ukončili spolu s hosťami z Čičavy s rómskou kapelou F6, ktorá priniesla vlastné svedectvo zmeny, posolstvo pravdy, oslobodenia a spoločného chválenia Boha.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>