FC PREROD vs. MFK U11

“V pondelok 30. septembra 2019 sa uskutočnil priateľský prípravný zápas medzi futbalistami nášho NCPDR (Prerod) a mládežníckou kategóriou MFK Ružomberok U11. Stretli sme sa s chalanmi pred ZŠ Klačno, pripravený na rivalský duel proti nášmu mestskému klubu. Naši chalani boli “namotivovaní” na súpera a nechceli prijať iný výsledok ako výhru. Po zoznámení sa s ihriskom a prezlečení sa do dresov, chalani vybehli na ihrisko plný elánu a šťastia. Zápas začal za relatívne dobrých slnečných podmienok, aj keď sa to schyľovalo k dažďu. Po pár minútach “oťukávania” a čítania taktiky súpera, sa naši chalani dostali do viacerých gólových situácii, ktoré nanešťastie nepremenili. Prvý gól padol do brány MFK Ružomberok zhruba v polovici prvého polčasu. Netrvalo však dlho a dostali sme vyrovnávajúci gól, ktorý nás vrátil z vysnívanej výhry späť do reálneho futbalového šialenstva. Chalani otrasení a “zdravo nahnevaní” po vyrovnávajúcom góle nabehli späť do hry s ďalšími rýchlymi výpadmi a útokmi na súperovú “svätyňu”. Po pár neúspešných pokusoch sa to nakoniec predsa len podarilo a získali sme druhýkrát v tomto zápase vedenie. Znova sme sa ocitli na vlne radosti a možného pomýšľania na výhru. Po tomto góle sa náš tím dostal na hodnú chvíľu do urputného bránenia proti odhodlanému súperovi. Chalani z MFK tlačili na našu bránu neúprosným tlakom. Každú chvíľu bola lopta pri našej bráne. Hralo sa len na našej polovici ihriska. Chlapci sa bránili čo to dalo a zvládli tlak MFK. Krátko pred koncom prvého polčasu však prišla nečakaná strela z diaľky, ktorá prekvapila obranu ako aj samotného brankára. Opäť sme stratili vedenie a vrátili sa do reality futbalu, ktorý je nepredvídateľný. Po “hvizde” rozhodcu, ktorý ukončil prvý polčas hracej doby si naši chalani prišli vydýchnuť a načerpať nové sily k striedačke. Povedali sme si, čo sme pri týchto dvoch situáciách spravili zle a čo treba zlepšiť na našej hre. Po načerpaní síl a poriadnom nádychu sme sa vrátili späť do hry. Netrvalo príliš dlho a naši chalani premenili ďalšiu situáciu. Po tretíkrát sme sa dostali do vedenia. Opäť nám zasvietilo svetlo nádeje na výhru a nastal zlomový bod zápasu. Náš tím sa dokázal tretíkrát zmobilizovať a ovládnuť vývoj hry. Začalo nám husto pršať. Nič to ale nezmenilo, na pokračovaní zápasu. Ďalšie minúty patrili nám a ovládli sme takmer celú hru. Premenili sme posledné dve gólové situácie a dostali tak stretnutie do našej réžie. Futbalisti MFK v hustom daždi stále bojovali a ohrozovali nášho brankára. Do poslednej minúty zápasu neprestajne útočili bez prestávky. Nechýbalo veľa aby stav znížili na rozdiel dvoch gólov. Čakali sme na posledný “hvizd” rozhodcu. Ten prišiel zanedlho a my sme sa mohli radovať zo zaslúženej a “odmakanej” výhry 5:2. Po zápase v daždi sme si s hráčmi MFK podali dôstojne a s rešpektom ruky. Po dobre odohratom zápase, s radosťou v očiach, sme sa prezliekli a vypravili domov. Veľké ďakujem patrí šéftrénerovi ružomberských prípraviek Róbertovi Hazuchovi a jeho zverencom, ktorí podali skvelý a vyrovnaný výkon.” napísal po zápase, náš asistent Tibor.