Zaži leto s PRERODom 2019

Začiatok leta s PRERODom bol krátky, ale na zážitky veľmi intenzívny. Nakoľko sme museli načerpať sily na ďalšie dobrodružné letné výjazdy, absolvovali sme v úvode leta 4 nabité dni adrenalínom, vodou a rýchlosťou.

Hneď prvý deň sme sa po úvodnom stretnutí 25 člennej osádky a “bezpečnostných” inštrukciách pobrali, rozdelení do skupín a naladení na turistiku do Kvačianskej doliny, na železničnú stanicu. Keď sme zistili, že náš vlak má meškanie vyše 30 min. a po prehodnotení všetkých prestupov a časových rezerv, operatívne sme zmenili plán a pobrali sa schladiť k Liptovskej Mare..čo bolo prozreteľnostné, pretože v ten deň naozaj pražilo na tridsiatudruhú.

Nasledujúci deň nás čakal výlet do Liptovského Mikuláša, už nemeškajúcim vlakom, kde sme sa po krátkej obhliadke mesta schladili v bazéne na plavárni. Po krátkej skupinovej súťaži, ktorá si vyžiadala obete (pozdravujeme Miša :) a chutnej “obedo-desiate” sme busom “fičali” za ešte väčšou rýchlosťou – na motokárovú trať Monako Grand Prix v Závažnej Porube. Po preverení výšky všetkých pretekárov a krátkom školení, sme v skupinkách po 4 začali naháňať svoje najrýchlejšie časy, na dvojúrovňovom skvelom okruhu. Jednoznačne, Tibor, veľký fanúšik F1-tky bol najlepší.

Tretí deň patril “divokému” splavu pokojnej rieky Oravy. Aj keď sme sa veľmi tešili na úsek, ktorí ešte nemáme prebádaní (DK-Kraľovany), po raňajšom telefonáte s raft-majstrom p.Stanovským sme museli zmeniť trasu. Sucho sa popísalo aj na nízkej hladine našej rieky a tak sme čakali prívalovú vlnu z Oravskej priehrady okolo 10.00 v Oravskom Podzámku aby nás zviezla až pod most do Kubína. To čo vyzeralo ako “pokojná vodička” si v každom so 4 člnov vyžiadalo svoj adrenalín..najmä pri uviaznutí raftov na väčších skalách uprostred hlbokej vody, ich následné zatopenie a zachraňovanie. Po troch hodinách sme mokrí a plní zážitkov boli radi, že vyloďujeme. Potom už len podriemkať v buse do Ružomberka.

No a štvrtý deň sme sa aqua-relaxovo vyžili v peknom, čistom a malom aquaparku v Turčianskych Tepliciach. Cesta tam bola síce dramatické, keď po úvodnom meškaní rýchlika, sme jeho ďalšie zbrzdenie spôsobili mi (mylným stiahnutím záchrannej brzdy), čo si patrične niektorí odniesli na komunite v parku pred kúpeľmi a sedením na opaľovacích lehátkach v kúpeľoch. Napriek tomu sme si trojhodinový zážitok plný šmýkania, špliechania a relaxovania poriadne vychutnali. Záverečná komunita a rozlúčka na komunite na peróne vo Vrútkach uzavrel našu prázdninovú “rozbiehačku”.

Vďaka všetkých účastníkom a Mišovi, Paťovi, Tiborovi a Jerrymu za pomoc.