Mesačné archívy: September 2018

Pestrý záver prázdnin v PRERODe

Tohtoročné letné prázdniny sme v PRERODe zakončili pestrým programom. Najprv sme si s priateľmi z Komunitného centra v Liptovskom Mikuláši urobili v našej športovej hale T-18 miniturnaj. Po dramatických športových okamihoch a priateľských stretnutiach naši chlapci obsadili 1. a 3. miesto, kamoši z Mikuláša 2. a 4. Veríme, že si tento spoločný zážitok zopakujeme aj o rok.

V rámci nášho spomínania na krásne zážitky v Taliansku sme si dali “potáborové stretko” v klubovni. Všetko sme si pripravili spoločne ako sa patrí, chlapci uvarili čokoládovo-banánový puding so šľahačkou (mal trošku prihorenú arašidovú príchuť, ale bol fajný), mamka jedného chlapca nám poslala 2 “kusiská” koláča a pozreli sme si video prezentáciu, ktorú vytvorili Adam, Tibor a Dominik z nasnímaných záberov a fotiek v Taliansku. Bol to radostný, chutný čas spoločného spomínania.

S ďalšou partiou chlapcov z Černovej sme navštívili akciu “bodka za prázdninami” v Levoči. Ráno sme si privstali a zažili zábavnú cestu do Spišskej Novej Vsi, kde sme presadli na autobus, ktorý nás doviezol do Levoče. Po rannom rozkukaní a nakúpení pečiva v miestnej pekárni sme si obzreli centrum mesta a “vyšplhali” sa na levočskú horu. Tam nás čakala skoro 3-stovka chlapcov z celého Slovenska, pestrý program so scénkami a workshopmi a chutný obed “pod stromami”. Cesta späť bola dobrodružstvom, nakoľko po úvodnom “nalodení” na autobus z Levoče do Spišskej sa tento 2 km pred mestom nemohol dostať ďalej, kvôli komplikovanej dopravnej nehode. A tak sme sa v pretekoch s časom (do odchodu vlaku chýbalo 20 min.) vybrali behom. Realistický pán policajt na prvej riadenej križovatke nám povedal, že to nestihneme, no vzápätí pre nás stopol iný autobus, ktorého šofér nás ochotne doviezol až na autobusovú stanicu. No a cesta vlakom bola opäť veľkou zábavou pri spoločenských hrách (našťastie sme našli 2 voľné “kupéčka” na konci vlaku bez pripojenia na WiFi :)