Mesačné archívy: Júl 2017

ZÁVEREČNÁ PLAVBA

Posledný deň prímestského tábora – ‘’SPOZNAJ SVOJ KRAJ S PRERODOM 2‘‘ sme navštívili krásny Oravský Podzámok. Skvelý výhľad z Oravského hradu nám ukázal úžasnú krásu nášho kraja. Po ukončení prehliadky sme sa spoločne najedli a posilnení išli vpred ďalšiemu dobrodružstvu. Tento krát to bol splav rieky Orava na raftových člnoch. Po úvodných inštrukciách sme sa nebojácne pustili na trojhodinový splav, počas ktorého sme vyskúšali fyzickú zdatnosť chalanov, ale aj teplotu vody. Po spoločnom splave sme sa nakoniec všetci úspešne vylodili na brehu. Záver našej návštevy na Orave sme zavŕšili v miestnej pizzerii. Na Orave sme tento rok ukončili náš prímestský tábor ‘’SPOZNAJ SVOJ KRAJ S PRERODOM 2‘‘ a tešíme sa na ďalšie spoločné dobrodružstvá.

Ďakujeme Žilinskému samosprávnemu kraju a Mestu Ružomberok, ktorí nás podporili v realizácii tohto projektu, vďaka ktorému sme mohli lepšie SPOZNAŤ SVOJ KRAJ S PRERODOM.

OSVIEŽENIE V DOLNOM KUBÍNE

Náš ďalší výlet sme sa rozhodli navštíviť Dolný Kubín. Tu sme zavítali do miestneho aquaparku, v ktorom sme sa dosýtosti vybláznili na toboganoch a šmýkačkách. Neobišli sme ani bazén s teplou vodou, kde sme vydržali dlho relaxovať. Po tomto zážitku, plnom vody, sme sa unavene vracali cez mesto Dolný Kubín na autobusovú stanicu smerom do našich domovov.

O PRETEKY DO LIPTOVSKÉHO MIKULÁŠA

Tento krát sme sa vybrali na smer Liptovský Mikuláš. Našim cieľom bol Liptovský Ján, kde sme navštívili termálny bazén v jednom z miestnych hotelov. Vymočení a vybláznení sme sa s radosťou opäť rozhodli navštíviť Liptovský Mikuláš, kde na nás čakala motokárová trať. Rýchle motokáry si nás získali, tak ako len mohli. Chalani ukázali, že vedia jazdiť a poriadne si to vyskúšali. Nechýbali nečakané manévre a rýchle predbiehania. Po odjazdení všetkých jázd sme sa všetci zdraví spokojne vracali do Ružomberka.

KYSUCKÉ DOBRODRUŽSTVO

Nasledujúci deň sme s našimi chlapcami navštívili krásne Kysuce. Konkrétne sme sa vybrali do Vychylovky, kde sme si prezreli krásny skanzen a následne sme sa lokomotívou na úvraťovej trati previezli, a tak trochu vrátili do čias minulých. Ďalšia zastávka bola v Klubine, kde sme sa zložili u rodinných známych na pozemku a založili sme si stanový tábor. Po štedrom privítaní sme absolvovali priateľský zápas na blízkom ihrisku, z ktorého sme sa vyčerpaní vrátili do stanového tábora, kde na nás už čakali výborné grilované klobásky, ktoré nám pripravil pán domu. Náhla zmena počasia a veľká prietrž mračien nám nedovolila spať pod stanmi, a tak sme opäť zakúsili veľkú štedrosť našich známych, ktorí neváhali a prichýlili nás vo vlastnom dome. Unavení a zmoknutí sme rýchlo zaspali. Ráno nás čakalo upršané počasie, a tak po zbalení si najdôležitejších vecí sme sa rýchlo pobrali smer Ružomberok. Klubina nás dostala svojou krásou prírody a dobrosrdečnosťou našich známych.

LETÍME DO MARTINA

Po športovom dni sme sa rozhodli navštíviť letecké múzeum v Martine. Počasie nám tento deň moc neprialo, no nás to nezastavilo na ceste za spoznávaním Žilinského kraja. Z vlakovej stanice sme sa presunuli do neďalekej dedinky-Tomčany, kde na nás čakalo niekoľko krásnych exemplárov, ktoré dnes už len tak neuvidíte. Cestou domov sme sa zastavili na obhliadke v meste Martin a správne vyčerpaní sme sa vrátili vláčikom do Ružomberka.

OBROVO ČUTKOVO

Po jednodňovom oddychu sme boli pripravení začať ďalší deň v Čutkovskej doline. Plní odhodlania sme sa vybrali cez Kalváriu do Hrabova, odkiaľ sme následne prešli do Čutkova. Po ceste sme stretli veľa krásnych objektov, ktoré spríjemnili našu cestu do Obrova. V Čutkovskej doline sme si do sýtosti zahrali futbal a vyskúšali si našu šikovnosť v Obrove. Po spoznávacom dni plnom športu sme sa pobrali na cestu domov. Čutkovská dolina nám ukázala svoje bohatstvo a preverila našu kondíciu.

STANOVAČKA S PRERODOM

Tohtoročný prímestský tábor ”SPOZNAJ SVOJ KRAJ S PRERODOM 2” sme začali s partiou starších chalanov. Vybrali sme sa na stanovačku do neďalekej Liptovskej Lúžnej. Po príchode autobusom sme rezko smerovali naše kroky do neznámej lokality PATOČINY. Naša družina si založila základný tábor ”KEMPINSKY” pod vrchom ”K2”. Následná obhliadka okolia priniesla nezabudnuteľné zážitky a priateľské súperenie. Po zotmení sme sa nasýtili výbornými špecialitami, po ktorých sme boli pripravení na nočný spánok. Nasledujúce ráno sme zbalili základný tábor ”KEMPINSKY” a poriadne začmudení a špinaví sme sa pokojne vybrali do neďalekého aquaparku GOTHAL. Stanovanie v Liptovskej Lúžnej nám vyšlo na jednotku, aj vďaka neustálej ochrane nášho Otca.