Mesačné archívy: Marec 2017

Jerryho úvaha

Ponúkame Vám krátku “pôstnu” úvahu nášho Jerryho, aby ste vedeli, akým obohatením môžu byť mladí ľudia, ktorí sú vôkol nás, niekedy nepovšimnutí…všímajme si jeden druhého VIAC…

“Dnes keď som sa tak zamýšľal nad sebou a svetom, v ktorom žijem alebo sa snažím žiť, vyšlo práve toto na povrch…
Každý z nás má právo žiť, milovať a byť milovaný, tak ako si to zaslúži, možno aj viac, preto aby sa mohol rozvíjať, tak ako to cíti a verí.
Tak potom prečo sa navzájom hejtujeme a nenávidíme?? Možno je každý z nás zameraný sám na seba a možno je to zas opačne, chceme každému pomôcť tak ako len môžeme a popritom zabúdame sami na seba, že aj mi musíme z niečoho žiť, existovať, naberať na sile a porozumení…
Myslím, že každý z nás má právo na porozumenie a pomoc okolia, nebuďme tými, ktorí iba hejtujú ľudí ale tými, ktorí sú: preto čo ich robí samými sebou; preto kým sú, nie preto čo od nich žiada spoločnosť, ale preto lebo sa snažia žiť podľa srdca, ktoré majú ukotvené v Nebeskom Ockovi.
Prajem Vám požehnaný a milostivý pôstny čas, kedy si uvedomíme čo robíme zle.”
“Robte pokánie a verte v evanjelium!” (Mk 1,15)

Jarný pobyt

Začiatkom jarných prázdnin sme sa s partiou našich chlapcov, rozhodli zrealizovať jarný pobyt. Útočisko sme našli v hlbokej Čutkovskej doline, kde nás čakala “Chata po Kozím”. Úvodný deň sme sa vybrali na obhliadku okolia, ktorá v nás posilnila ducha vytrvalosti a odhodlania. Deň sme ukončili spoločnými hrami a nočnou hrou, ktorá preverila našu odvahu. Na ďalší deň, sme po absolvovaní rozcvičky, zasadli k záverečnej komunite a zhodnotili náš pobyt. Vďaka všetkým účastníkom za účasť a Pánovi za ochranu.