Mesačné archívy: Február 2017

Odborný seminár

V rámci školení výchovných poradcov a koordinátorov prevencie v spolupráci s Centrom pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie Ružomberok sme zrealizovali odborný seminár v našom centre. Návštevou nás poctil MUDr. Ľubomír Gábriš, ktorý je psychiater, psychoterapeut a riaditeľ resocializačného strediska v Polome a hovoril na tému prevencie drogových závislostí. Ako odborník s dlhoročnými skúsenosťami v liečebno preventívnej starostlivosti nás prišiel obohatiť vlastnými skúsenosťami a názormi na túto tému. Celý seminár prebiehal formou diskusie a bol veľkým prínosom pre naše povolania. Ďakujeme p. Gábrišovi, že si našiel čas a priestor, aby sa mohol podeliť so svojimi praktickými skúsenosťami.

Návšteva múzea SNP v BB

V čase polročných prázdnin sme ponúkli našim členom, možnosť zúčastniť sa poznávacieho výletu do múzea SNP v Banskej Bystrici. Po stopách minulosti, ktorá pre nás, ale i celý svet znamenala veľké zmeny sme sa vydali s jednotkou rýchleho nasadenia, ktorú tvorilo päť chalanov na našu misiu. Po príchode do múzea nás oboznamoval s históriou náš verný kamarát, ktorý má záľubu v štúdiu informácií o 2 sv. vojne. Po absolvovaní prehliadky sme mali ešte čas spoznať Banskú Bystricu a nakoniec po vyčerpávajúcom dni plnom nových poznatkov sme sa zdraví a štastní vrátili domov.

Prípravný zápas s Liskovou

Koncom januára sme absolvovali prípravný zápas s Liskovou. Je to už druhý priateľský zápas s týmto mužstvom, ktoré si s nami zmeralo sily. Tento krát sme začali zápas s výborným pressingom, čo sa odzrkadlilo výsledkom 2:0 už v druhej minúte zápasu. V priebehu stretnutia chalani predvádzali pekné kombinácie a nahrávky, no taktiež krásne individuálne prieniky. Nakoniec vo vyrovnanom duely zvíťazili chlapci z Liskovej 9:6. Ďakujeme p. trénerovi Demkovi, že bol ochotný realizovať tento prípravný zápas a taktiež za výbornú spoluprácu.