Mesačné archívy: Január 2017

Novoročný turnaj ŠPORTUJ A VYHRAJ

Novú sezónu 2017 sme ako tradične zahájili futbalovým turnajom ŠPORTUJ A VYHRAJ. Tento rok si zmerali sily štyri mužstvá, ktoré si zahrali systémom každý s každým. Po odohratí všetkých zápasov, ktoré boli bohaté na góly a súboje v duchu FAIR-PLAY sa nakoniec tešili z prvenstva na turnaji hráči FC PREROD, ktorým pomohlo k víťazstvu lepšie skóre. Druhú priečku obsadili hráči Diagnostického centra Ružomberok, na tretej pozícií skončil tím Špeciálnej základnej školy Ružomberok – FC SAVIO a konečné štvrté miesto putovalo do tímu z Černovej. Výborné športové dopoludnie si s radosťou zopakujeme aj o rok. Vďaka všetkým spoluorganizátorom za pomoc a za ochranu počas celého turnaja Pánovi.

Odštartovali sme projekt “Športuj s PRERODom”

V novom roku 2017 sme rozbehli projekt “Športuj s PRERODom”, ktorý je zameraný na vytvorenie bezpečného prostredia na pravidelnú športovú činnosť pre deti z ohrozeného a sociálne znevýhodneného prostredia, pod vedením pracovníka Nízkoprahového centra pre deti a rodinu -PREROD. Športové aktivity budú prebiehať v prenajatých telocvičniach blízko ohrozených lokalít alebo v prirodzenom prostredí detí v daných lokalitách. Súčasťou projektu budú aj priateľské zápasy s inými tímami. Bezpečnosť detí pri športe bude garantovaná prítomnosťou dospelej osoby, ktorá bude zároveň od detí prijímať návrhy na zlepšenie bezpečnosti pri športe v ich prostredí a následne prenášať ku kompetentným orgánom Mesta Ružomberok.

Projekt bol podporený Nadáciou pre deti Slovenska v rámci grantového programu “Športujem rád a bezpečne 2016″ a grant bude so spoluúčasťou Mesta Ružomberok použitý na zakúpenie športového vybavenia pre deti a prenájom telocviční v blízkosti ohrozených lokalít mesta, v ktorých budú najmä v zimných mesiacoch deti športovať.

logo_NDS_1200pxkooperativa_nove_logoruzomberok

VIANOČNÁ KAPUSTNICA

Ako zvyčajne aj tentokrát sme zorganizovali tradičnú PREROD kapustnicu. Tento rok sme sa stretli vo vynikajúcej zostave s našimi známymi spolupracovníkmi a kamarátmi. Kapustnica rozvoniavala v našom centre už od rána. Po oficiálnom zahájení povedali pár slov naši organizátori PhDr. Jaroslav Rakučák Dis, PhD a naša milá p. vedúca sociálnych služieb a zdravotníctva Ing. Dagmar Majeríková. Príjemná atmosféra sa niesla celým posedením až do samotného záveru. Vďaka všetkým, ktorí akokoľvek pomohli pri organizácii našej kapustnice. Tešíme sa o rok sme tu znova. PS: VŠETKO DOBRÉ DO NOVÉHO ROKA  2017 + VEĽA ZDRAVÍČKA.