Mesačné archívy: November 2016

Na pobyte “Za Mlynom”

Koncom novembra sa uskutočnil náš tradičný zimný pobytový tábor, ktorý sme strávili v krásnom prostredí Liptovskej Teplej na útulnom penzióne ZA MLYNOM. Témou tohtoročného pobytu bola myšlienka “NEBUĎ ONLINE, JA SOM TU”.

Počas pobytu sme pracovali na pozitívnom posilnení vzájomných vzťahov, ktoré sa budovali počas našich komunít. Vďaka času, ktorý sme mali pre seba sme si tiež mohli z chuti zahrať futbal, ktorého atmosféru nám prišiel osviežiť profesionálny futbalista a dobrý kamarát Jozef. Po zmysluplnom a plnohodnotnom športovom nasadení sme sa zregenerovali na neďalekom kúpalisku Lúčky. Ochotu pozitívne budovať vzťahy nám pomohol aj personál penziónu, ktorý nám svojou ústretovosťou dokazoval, že to má zmysel. Ďakujem všetkým účastníkom nášho pobytu, taktiež personálu ZA MLYNOM, ktorý nám vytvoril príjemnú atmosféru. Tešíme sa na ďalší zimný pobyt a tak isto na ochranu, za ktorú Bohu ďakujeme.

Neboli sme “online”, stretli sme sa osobne.

“Nebuď online, ja som tu”, bolo témou tohtoročného, už 9.ročníka žiackej konferencie, ktorá sa konala 24.11. v Kultúrnom dome Andreja Hlinku. Stretlo sa na nej viac ako 300 žiakov a ich učiteľov z ružomberského okresu. Svojou návštevou nás poctil aj pán viceprimátor mesta Ružomberok Ing. Michal Slašťan, ktorý celé podujatie otvoril a vyzval mladých k pohybu a osobnému stretávaniu sa, na čo nadviazal prostredníctvom príbehu pán Rakučák z Nízkoprahového centra pre deti a rodinu-PREROD, v ktorom vyzdvihol potrebu žitia lásky, ktorá potrebuje na svoju realizáciu a záchranu čas. Konferencia bola opäť priestorom na vzájomné stretnutie, obohatenie a inšpiráciu “žiakov-žiakmi”. Na podujatí nechýbal spev, tanec, krásne individuálne aj skupinové vystúpenia. Mladí opäť ukázali svojim rovesníkom, čomu sa naplno venujú keď “nie sú online”. Konferenciu sme organizovali tak ako po minulé roky v spolupráci s Oddelením školstva a športu MÚ a Obchodnou akadémiou v Ružomberku, ktorá sa aktívne zapojila do organizácie so svojimi študentmi pod taktovkou pani Rosovej. Vďaka patrí všetkým zúčastneným, ktorí si našli uprostred svojich povinností, čas na osobné stretnutie.