Mesačné archívy: Júl 2016

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Posledný deň

Ukončenie prímestského tábora sa začalo sladkým prebudením v našom centre. Po krátkom prebudení a zistení, čo sa cez noc stalo sme si spoločne zasadli k raňajkám. Posilnení sme zbehli do našej telocvične, kde sme si zahrali rôzne hry. Vyčerpaní sme sa vrátili do našich priestorov, rozmýšľať aký obed si navaríme. Vďaka podpore projektu aj zo strany Žilinského samosprávneho kraja, Mesta Ružomberok a spoluúčasti rodičov sme si objednali každý pizzu. Po obede sme sa rozlúčili a každý išiel svojou cestou domov. Tohtoročný prímestský tábor nám priniesol spoznanie nových zákutí nášho KRAJA, veľa vzrušení, radostí a aj námahy, ktorú by sme bez Jeho pomoci len veľmi ťažko zvládli. Tešíme sa na prímestský tábor na ďalší rok. Ukončili sme ‘‘Akčné leto – spoznaj svoj KRAJ s Prerodom 2016’’.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Slovenský orloj a futbal

Predposledný deň prímestského tábora sme sa vybrali na Kysuce. Navštívili sme Slovenský orloj v Starej Bystrici, kde sme si zároveň zmerali sily vo futbalovom zápase s miestnymi chlapcami. Spiatočná cesta bola rozdelená na dva tími, ale vrátili sme sa všetci ako jedna partia. Tento deň sme sa nerozišli každý domov, ale ostali sme v priestoroch Nízkoprahového centra – PREROD, kde nás čakala nezabudnuteľná stanovačka, ktorá sa nemohla uskutočniť kvôli nepriazni počasia na Kysuciach.

Dobitie Strečna a Žiliny

Skoro ráno sme zahájili náš nasledujúci výlet. Naša zastávka bola na hrade Strečno, kde sme zužitkovali zaujímavé informácie zo skanzenu v Zuberci. Po pútavej prehliadke hradu Strečno sme sa presunuli do Žiliny, kde sme sa dobili do nákupného centra Mirage a Aupark. Návštevou Mariánskeho námestia sme ukončili dobývanie Žiliny a so zmrzlinou v ruke sme sa spokojne vrátili domov.

Oddych v kúpeľoch

Po predchádzajúcom výlete na vode sme sa tento krát rozhodli do vody aj vojsť. Osviežujúci deň sme strávili v Turčianskych kúpeľoch, kde sme sa všetci poriadne vykúpali a zrelaxovali, niektorí aj vybláznili na tobogánoch. Nasledovala prehliadka mesta Turčianske Teplice, po ktorej prišiel spánok vo vlaku až do Ružomberka.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Titanic na Oravskej priehrade

Štvrtí deň sme sa opäť vybrali smerom na Oravu. Našou zastávkou bol lodný prístav, ktorý sa nám podarilo nájsť hneď na druhý pokus. Po úspešnom nalodení nás čakala pokojná plavba s krásnou scenériou a vtáctvom. V priebehu plavby nás čakala krátka zastávka na ostrove Madagaskar (Slanica), kde sme si mali možnosť prehliadnuť historické pamiatky. Príjemným návratom loďou, autobusom a vlakom sme ukončili náš výlet a tešili sme sa na ďalšie zážitky.

 

 

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Na Orave dobre, na Orave zdravo

Ďalší deň sme išli na Oravu. Začiatok výletu v skanzene v Zuberci nám ukázal, ako žili naši predkovia, čo robili a to, že sa vôbec nenudili a to aj bez mobilných telefónov. Ďalšia fáza nášho výletu sa odohrávala v studenom potoku, ktorý chlapci hravo dokázali prebrodiť. Vo vodnom duchu sme sa presunuli do Hornej Lehoty a odtiaľ sme sa nalodili na plte, ktorými nás šikovní pltníci odviezli na Oravský Podzámok, kde končil náš tretí deň akčného leta.

 

 

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Návšteva v Liptovskom Mikuláši a okolí

Ďalší deň nášho prímestského tábora sme sa vybrali do Liptovského Mikuláša. Začali sme návštevou v centre, kde pracoval náš kolega, ktorý si pospomínal na svoje začiatky. Naše ďalšie kroky viedli do múzea jaskyniarstva a odtiaľ sme sa presunuli do Demänovskej doliny, kde sme si fajne zašportovali a unavení sme zakončili návštevu Liptovského Mikuláša zastávkou na mestskej plavárni.

 

Adrenalínové Malinô Brdo

Tohtoročný prímestský tábor (Akčné leto 2016 – spoznaj svoj kraj s PRERODom) sme odštartovali adrenalínovou návštevou krásneho prostredia na Maline Brde. Po vývoze lanovkou a krátkom zahrievacom programe (chvostová naháňačka), sme sa celí nedočkaví pustili do zjazdu na kolobežkách a trojkolkách. Bola to úžasná jazda plná napätia a zákrut. Koniec jazdy sme zavŕšili v Hrabove, kde na nás čakala Tarzánia a Aquazorbing. Po vyčerpávajúcom a plnohodnotne strávenom čase sme sa v dobrej nálade rozlúčili s úsmevom na tvári.