Mesačné archívy: December 2015

20151127_145558

Náhradný tréningový plán

Počas rekonštrukcie telocvične na ZŠ Sládkovičova sme museli zmeniť náš tréningový plán a nahradiť ho adekvátnou činnosťou. Rozhodli sme sa pre prípravu ‘‘na sucho‘‘. Je to bežná súčasť profesionálnych športovcov a jedná sa o sériu kondičných tréningov bez lopty, pod vedením skúseného profesionála, ktorý ma na starosti aj prípravu ‘‘A‘‘ tímu žien – MBK Ružomberok. Dohodli sme sa na troch kondičných tréningoch, z ktorých prvý sa uskutočnil už tento piatok (27.11.2015) a chalani si riadne zamakali. Veľká vďaka trénerovi MGR. Jaroslavovi Laclavikovi a realizačnému tímu Prerod.

Vianočná PRERODnica

Po roku opäť takto v predvianočnom čase zveme všetkých našich kamarátov, známych, priaznivcov i dobrodincov na spoločné stretnutie do PRERODu.

Stretneme sa 17.12.2015 (štvrtok) o 15.00 na predvianočnom posedení alias “Vianočná prerodnica” plná dobrôt a priateľských stretnutí. Tí čo chcú pomôcť, medze sa nekladú, môžu aj skôr, s niečím dobrým pod zub.

vytešený tím PREROD

Hľadali sme dobro v sebe, blízkych, kamošoch a v prírode

Posledný novembrový víkend sme strávili v Jánskej doline. Partia 11-tich chlapcov a 2 chlapov sme sa vybrali na pobyt, zameraný na “hľadanie dobra v druhých”. Po príchode na penzión HOREC, našom ubytovaní a krátkom zoznámení, sme sa vybrali spoznávať okolie – a to vo dne, i v noci. Počas nášho nočného pochodu prišli chlapci na to, čo je “dobré v tme” a zážitok bol umocnený malým ohňostrojom, ktorý nám pripravili najstarší chlapci Robo a Franko. Nasledujúci deň sme sa vybrali do doliny, aby sme hľadali “dobro v krásnej nízkotatranskej prírode” a zistili, že len vytrvalosť a premáhanie sa, nás privedú až ku kráse, ktorá sa skrýva “vo vnútri”. Zostúpili sme s “čelovkami” do hlbín Stanišovskej jaskyne, objavili jej skrytú krásu a jej “obyvateľov”. Po dobrom obede sme strávili “špliechavé” chvíle v bazéne a oddych pri spoločenských hrách. Večer sme sa ešte vybrali na “poľovačku” na srny s dvoma psami, ktorých nám zapožičali na penzióne a unavení sme sa uložili na zaslúžený odpočinok. Posledný deň nášho pobytu sa niesol v duchu upratovania a vzájomného zdieľania toho, čo dobré sme si všimli na tom druhom. Náš pobyt sme zavŕšili krátkou návštevou nákupného centra v Liptovskom Mikuláši.

krátka myšlienka z poslednej komunity: “pre chlapa/ca nie je problém priznať chybu a urobiť krok späť”.