Mesačné archívy: Jún 2015

DSC_6597_1

Don Bosco RK-up 2015 sme vyhrali !

Po roku sme sa opäť stretli na našom, už tradičnom, turnaji Don Boscko RK-up 2015. Už jeho štvrtý ročník sme zorganizovali v piatok 29.5.2015, na umelej tráve pri ZŠ Bystrická. Turnaj bol rozdelený do dvoch kategórií, kde v mladšej si zmerali sily 3  tímy a v staršej zápolili 4 tímy. Tento ročník bol veľmi napínavý a až do poslednej chvíle nebolo vôbec jasné, kto bude víťazom. Chvíľku to vyzeralo, že pohár získa tím Gipsy, vzápätí zabral tím DGC A a DGC B a nakoniec po ťažkej ceste vybojovali putovný pohár naši starší chlapci z PRERODu. V mladšej kategórii mali lepšiu bilanciu skóre chlapci z tímu SÁVIO, zo Spojenej školy a to ich posunulo na prvú priečku. Bol to krásny slnečný deň po upršanom začiatku týždňa, ktorý sa niesol v duchu tohtoročnej myšlienky turnaja “zážitkom upevnime priateľstvá.” Túto nám malo pripomínať aj frisbee, ktoré si odniesol každý účastník, aby mohol hrať a upevňovať svoje priateľstvá.

Ďakujeme všetkým spoluorganizátorom – Mestu Ružomberok, Diagnostickému centru, Spojenej škole-špeciálnej ZŠ, ZŠ Bystrickej, ktorá zapožičala ihrisko, účastníkom, firme INTERSPORT za hodnotné ceny, zdravotníčke Vlastičke, nášmu trénerovi Láďovi, otcovi Róbertovi, ktorý nás všetkých požehnal, spravodlivému rozhodcovi, pomocníkovi Paťovi a všetkým, ktorí akokoľvek prispeli k tejto našej spoločnej radosti.

jarna_brigada

Pracovno-rekreačná chata na Podsuchej

Po spoločnom zážitku úspešného turnaja, sme sa v piatok popoludní vydali na Podsuchú. Čakali nás tam 2 dni plné pracovného nasadenia, zážitkov, dobrého ubytovania a jedla. Táto ponuka prišla už skôr, od jednej podnikateľskej rodiny, ktorá nám za drobnú pomoc v okolí chaty, poskytla nocľah a stravu. Po piatkovom príchode sme sa najprv vybrali na obhliadku krásneho okolia, následne nám domáci pripravili peknú opekačku, počas ktorej sme si pri ohníku aj zaspievali. Pred zaslúženým spánkom nás lákala dobrodružná nočná divočina a tak sme sa vybrali na nočný pochod k Brankovskému vodopádu. Po namáhavej ceste, nás odmenil hukot vody v nočných hlbinách. Vrátili sme sa našťastie všetci a keďže už bola pokročilá nočná hodina, uložili sme sa spať. Na druhý deň, po gazdovských raňajkách sme sa pustili do práce. Klčovali sme, hrabali, vozili, sekali, pílili a čo prišlo pod ruku. Niektorí sa museli riadne premáhať, ale potom prišiel zaslúžený guláš, pri ktorom sme si dobre oddýchli a pobrali sa domov.