Mesačné archívy: August 2014

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Pracovali, gulášovali a spievali sme s F6 na “Silbigere”

V závere nášho prerod-leta sme sa stretli na ulici Ž.Silbigera na podujatí Romaleto 2014, ktorú sme organizovali v spolupráci s Bratskou jednotou baptistov z Ružomberka. Začali sme v pondelok ráno spoločným výkopom čakanom, kedy sa nám s 15 rómskymi chlapcami a niekoľkými otcami podarilo vykopať jamy na lavičky a začať s klčovaním zarasteného okolia ihriska. Práca nám išla veľmi dobre a tak sme spoločnú robotu zakončili výkopom futbalovou loptou na spoločný priateľský zápas.

Na konci týždňa, keď sa vypršalo, sme pokračovali v kosení okolia ihriska. Kým si chlapci “nalajnovali” s vápnom čiary na pripravovaný futbalový turnaj, v pozadí už rozvoniaval guláš, s ktorého prípravou nám pomohol Števo – otec jedného z chlapcov. Potom sa rozbehlo futbalové zápolenie medzi miestnymi tímami, ktoré zavŕšila víťazstvom Mirova, Dodova a Kevinova partia. Deň sme ukončili spolu s hosťami z Čičavy s rómskou kapelou F6, ktorá priniesla vlastné svedectvo zmeny, posolstvo pravdy, oslobodenia a spoločného chválenia Boha.

DSCN2346

Romaleto 2014

Pozývame Vás na športovo-misijné dni 21.-22.8.2014 s PRERODom a Bratskou jednotou baptistov – Ružomberok na ulicu Ž.Silbigera. Pozývame hlavne obyvateľov spomínanej ulice do spolupráce na skrášlení ihriska, na ktorom sa uskutoční futbalový turnaj a zaspieva rómska kapela F6.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

“Buduješ, či rúcaš” s PRERODom v Starej Ľubovni

“Buduješ, či rúcaš” – taká bola naša tohtoročná téma tábora, do ktorého sme sa tak ako minulý rok vybrali na prelome mesiacov do Starej Ľubovne. Aj keď nám prostredie bolo dôverne známe a mysleli sme si, že nás nič neprekvapí, opak bol pravdou. Prvým prekvapením po príchode na hotel bola prítomnosť ďalších asi 200 bieloruských detí, detí na vozíčkoch a košických chlapcov futbalistov. Takže museli sme “budovať” kooperáciu, vzájomný rešpekt a tiež medzinárodné vzťahy. Aj medzi nami sa postupne budovali priateľské vzťahy, napriek tomu, že sme čosi aj zbúrali, najcennejšie boli chvíle ospravedlnenia, poďakovania a priateľských rozhovorov. Spolu sme podnikli aj výlet do Pienin, navštívili Červený kláštor a zdolali 8 km trasu popri Dunajci. Samozrejme nechýbal bazén, nočná hra – cesta tmou za svetlom, opekačka, dobré jedlo a športovanie – aj medzinárodný volejbalový zápas s bielorusmi.

Pre všetkých nás to bol hlavne čas budovania vlastnej trpezlivosti, odvahy, sily a množstva zážitkov.

ĎAKUJEME VŠETKÝM ZÚČASTNENÝM a prajeme NERÚCAJ, BUDUJ !

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Stúpali sme zostra na Ostré

S našou pondelkovou skupinou starších bojovníkov sme sa vybrali uprostred prázdnin zdolať vrch Ostré nad Bielym Potokom. Zobral nás tam 14.7.14 náš Mišo, ktorý ten kraj dôverne pozná, avšak najprv sme ho museli telefonicky vytiahnuť z postele. Na bielopotockých lúkach sme pochopili, že to bude dobré na vypotenie. Mišo nás povzbudil, že jeden jeho známy 50-tnik túto trasu absolvuje aj viac krát za deň, a tak sme sa snažili utiecť pred zahanbením až na vrchol. Keď sme ho v zarastenej húštine našli, urobili sme pár pamätných fotiek do rodinnej kroniky PRERODu a posilnili sa výdatným obedom (klobáska, salámka a iné pochutiny so zeleninou). Následne sme začali zostupovať v domnení, že sa objavíme v Bielom Potoku, ale “čuduj sa svete”, “čuduj sa Mišo” zjavili sme sa v Ludrovej. Odtiaľ sme sa zviezli autobusom a partia ktorá nemala trpezlivosť s jeho meškaním, nás predbehla cez polia do PRERODu. Ďakujeme všetkým zúčastneným a zdolávajme svoj boj.