Mesačné archívy: Jún 2014

logo_tábor

Čaká nás a-tra-ktívne leto s PRERODom´14

Na leto 2014 sme pripravili pre deti navštevujúce naše zariadenie sériu oddychových, športových, dobrodružných a turistických aktivít. Začneme spoločne na prímestskom tábore prvé 2 júlové týždne, počas ktorých “pobeháme” naše klasické lokálne vychytávky – s vodou, koňmi, kopcami, špekačkami a futbalovou loptou. Podstatou je, aby sme boli spolu a v pohode.

Na koniec júla sme pripravili výchovno-rekreačný pobyt v Starej Ľubovni. Tento podtatranský kraj nás očaril už minulý rok a tak aj tento absolvujeme týždňovú “nálož” dobrodružstva, adrenalínu, krásnych zážitkov, prekonávania seba a utužovania našich vzťahov.

V druhej časti leta sa chystáme prežiť pekný športovo-hudobno-oddychový čas s našimi priateľmi od baptistov na ihrisku na Silbigerovej ulici a možno nás stretnete ešte niekde v ružomberských uliciach, či  na okolitých kopcoch na terénnej aktivite s našimi pondelkovými “bojovníkmi”.

Pekné leto všetkým. A nedávajte sa dole, ale hore :)

foto 2

Splavili sme Váh

Športovo-rekreačné popoludnie pre deti z Nízkoprahového centra pre deti a rodinu na nedeľu 8. júna pripravila študentka Lea Majzelová, ktorá získala finančné prostriedky na aktivity. Začali sme na obed v Čutkovskej doline ľukostrelbou. Niektorí spočiatku váhali priložiť ruku k tetive, ale nakoniec sa z toho vyvinul celkom pekný strelecký mini-turnaj zásahov do terča (sem-tam aj mimo:). Potom sme sa presunuli ku mostu do Hrboltovej, kde sme nalodili 3 člny. O našu bezpečnosť a istotu sa starali páni z Liptov Active, ktorí nám podali inštrukcie a s nimi pádla a vesty. A tak sme sa nechali unášať dole prúdom, obdivovali sme okolitú prírodu a tak trošku kamerovali. Celková plavba trvala niečo vyše hodiny a najmä v poslednej jej časti sme museli byť dosť aktívny, keďže druhý čln sa snažil dobehnúť osádku prvého a tretí im pri tom dýchal na krk. Naša plavba sa šťastne zakončila vylodením pri moste v Ľubochni, kde sme si zajedli, oddýchli a spokojne sa pobrali vlakom domov. ĎAKUJEME

20140530_090305

DON BOSCO RK ‘’UP’’ 2014

Aj tento rok sa uskotočnil futbalový miniturnaj základných škôl DON BOSCO                               RK ‘’UP’’ 2014. Pokračujúca séria úspešného miniturnaja odštartovala už svoj 4. Ročník. Do boja o putovný pohár sa tentokrát prihlásilo 5 mužstiev, medzi ktorými nesmelo chýbať družstvo Diagnostického Centra Ružomberok(obhajca minuloročného turnaja), FC Prerod (Nízkoprahové denné centrum pre deti a rodinu), FC Gypsy (Nízkoprahové denné centrum pre deti a rodinu), FC Dotyk  a nováčik turnaja FC Savio (Špeciálna ZS Rybárpole). 4. ročník sa odohrával v hale čo určite neubralo na atraktivite a dynamike turnaja. Počas turnaja dokazovali všetky tými odhodlanosť hrať do posledných síl, nechýbali pekné góly a predovšetkým duch FAIR-PLAY. Napokon po ťažkých bojoch tento ročník opäť obhájili titul chlapci z FC DGC, druhú priečku obsadilo domáce mužstvo FC PREROD, prekvapením turnaja bol tým FC SAVIO na 3. mieste, štvrtým týmom bolo mužstvo FC GYPSY a nakoniec FC DOTYK. Tento ročník kvalita turnaja opäť narástla,  začo sa pričinili všetky tými, sponzor INTERSPORT a samozrejme organizátori turnaja Jaroslav Rakučák, Dušan Schnierer a Ladislav Rek z NDCPDAR. O rok sa znova stretneme na DON BOSCO RK ‘’UP’’ miniturnaji, kde má každý priestor a príležitosť ukázať svoje dary a talenty a chuť zabojovať o víťaznú trofej.