Mesačné archívy: Február 2014

DSCN2596

Expedícia Lúčky 18.2.-19.2. 2014

18.2. sa začala jedna z našich expedícií. Tentokrát sme si vybrali smer Lúčky. Ubytovali sme na fare. Chlapci mali svoju izbičku a dievčatá svoju, museli sme teda tolerovať zákaz vstupu na izbu tých druhých. Keď sme sa ubytovali išli sme nakŕmiť svinky,ktoré majú ohradu neďaleko. Keď sme sa vrátili čakal nás už výborný obed. Po obede nás ujo Jaro a ujo Kristián vzali na prechádzku do jaskyne. Bol to riadny zaberák. Aj keď si niektorý členovia expedície pohundrali cestou hore všetkým sa jaskyňa veľmi páčila. Po večeri nás čakal horúci bazén,kde sme si výborne oddýchli. Keď sme sa už tešili do spacákou ujo Jaro nás vzal na skúšku odvahy – nočnú hru – všetci účastníci expedície preukázali odvahu a zvládli to…. niektorý sa báli ,že pustia do gatí tak nohavice sme radšej nekontrolovali =) Na druhý deň nás čakalo pár hier, rozhovory, komunita a behóóóm na autobus.

Expedícia dopadla super, všetci účastníci to prežili v zdraví a už teraz sa tešia na nové zážitky.

 

teta vlasta

IMG_4536

EXPEDÍCIA MNÍCH

Prvý deň jarných prázdnin sme sa vybrali na túru smerom na Mních. Výstup na Mních otestoval naše fyzické zdatnosti, no netrvalo dlho a boli sme pri vysielači. Od vysielača sme sa pustili smerom na Martinček. Cesta bola zo začiatku samá hmla, no čoskoro sa nádherne vyjasnilo. Užívali sme si krásu prírody no ani sme sa nenazdali a boli sme pri krásnom kostolíku v Martinčeku, kde sme si chvíľku oddýchli a občerstvili sa. Naše ďalšie kroky smerovali cez centrum Martinčeka, kde sme si nemohli nevšimnúť hokejbalové ihrisko, ktoré si vytvorili mladí ľudia z Martinčeka. Hneď sme vyzvali chlapcov na priateľský súboj. Po dobrom zápase sme sa s chalanmi rozlúčili a vydali sa na cestu domov. Rozlúčili sme sa na železničnej stanici v Ružomberku a tešíme sa na ďalšie zážitky s PRERODom.

top2

Expedíííííícia PREROD

Pondelok 3.2.2014 sme odštartovali stretnutím účastníkov v PRERODe a diskusiou o návrhu trasy. Netrvalo dlho a boli sme pripravený vyštartovať. Trasu sme začali ako 12 členný tím (a aj sme skončili). Čoskoro sme boli na ceste pod Gejdákom. V Jánskej Doline 1na účastníčka našla zväzok kľúčov a seriózne ho na 2hý deň odovzdala na Mestskom úrade. Cesta ku Krkavej skale bola krásna mierne vyčerpávajúca a plná rozhovorov a teplučkého slnka. Počasie nám vyšlo úžastné. Pri kaplnke pod Krkavou skalou sa celá expedícia najedla a doplnila sily. Na Vlkolínske lúky sme prechádzali cez les kde nás jedna časť expedície chcela prepadnúť no nevyšlo jej to. Vlkolínske lúky nás natoľko očarili, že chalani neodolali kamarátskym bitkám v snehu. Zostup na Kalváriu bol dosť náročný pociťovali sme už únavu. Celá túra prebehla veľmi rýchlo a v dosť svižnom tempe. Rozlúčili sme sa na kalvárii a každý odišiel svojím smerom. Všetkým účastníkom expedície PREROD ďakujeme a tešíme sa na ďalšiu túru. Ahojte