Mesačné archívy: Máj 2013

DSC_4586

Víťazi Don Bosco RK-up 2013 z “Diagnosťáka” a “PRERODu”.

Druhého ročníka Don Bosco RK-up 2013 sa zúčastnilo 8 tímov. Päť súťažiacich družstiev prišlo z organizácií, ktoré tento turnaj pre deti spoločne zorganizovali – PREROD, Diagnostické centrum – RK, Spojená škola, ZŠ Dotyk a po prvýkrát náš turnaj navštívili 3 staršie tímy z “ulice”.

Turnaj sme otvorili úvodným slovom a požehnaním p.kaplána Stanislava, ktorý prirovnal futbal k životu, “pretože je to dynamická hra a nikdy nevieš ako to celé skončí”, za ním nám pár slov povedali páni z PRERODU, ktorí predstavili myšlienku turnaja SPOLU a RADOSTNE a vyzvali k boju vo vlastnom živote, aj keď nie je ľahký. To nám má pripomínať aj JOJO, ktoré si každý účastník turnaja odniesol (aj ono je raz hore-raz dole, ale keď sa prestaneš snažiť, ostávaš “dole”).

K dobrej nálade prispelo – počasie, ktoré nám tento rok opäť prialo (aj keď miestami sme čakali sprchu :) , hudobný “doprovod” od nášho pána DJ Plávku – mladého duchom, vystúpenia našich talentovaných priateľov JEANA VENOMA a LEYOPHa so svojimi kvalitnými repovými textami, tanec ZDENA, NIKOLASA, DENISA, MARTINKY a SIMONKY, pod vedením pani Lintnerovej z Detského domova v Ružomberku. Kultúrny program zavŕšili chalani z RUMUNGARO, ktorí sa tiež nádejne umelecky rozbiehajú.

Putovný pohár turnaja vybojovali chalani z Diagnostického centra v Ružomberku a ďalšie dve medailové pozície obsadili tímy PREROD´S a GIPSY z PRERODu. Staršiu kategóriu vyhrali chlapci z Rovne, zoskupení pod názvom BLAUGRANAS. Ostatní súťažiaci – FC TATRY, FC NÁM SA NECHCE, AS ROMA a POVAŽSKÁ si “cenné želiezka” z tohto ročníka neodniesli, ale tešíme sa nich aj na VÁS všetkých o rok.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa zúčastnili a pomohli pri organizácii. (najmä nášmu LACOVI, rozhodcovi ROMANOVI, zdravoťákovi MAREKOVI, našim dievčatám ERIKE, LUCII a KIKE, pánovi školníkovi, dj-ovi a všetkým VYCHOVÁVATEĽOM a UČITEĽOM, ktorí prišli s deťmi a za zapožičanie ihriska p.riaditeľke VOLANSKEJ.

DSCN1676

Don Bosco RK-up 2013

Už najbližšiu sobotu (18. mája) sa uskutoční 2. ročník futbalového turnaja DON BOSCO RK-up na umelom trávniku pri Základnej škole na Bystrickej ceste v Ružomberku.

Tohtoročný turnaj sa bude niesť v duchu myšlienky “SPOLU A RADOSTNE” a našim zámerom je vytvoriť priestor na vzájomné stretnutie, spoločné zážitky a férovú futbalovú súťaž. Turnaj je určený ohrozeným deťom a mládeži, ktorých chceme, aj cez takto spolu strávený čas “pozdvihnúť” k tímovosti a radosti zo života. Počas turnaja odprezentujú svoje hudobné, tanečné a iné talenty aj deti zúčastnených zariadení.

Turnaj pripravilo Nízkoprahové denné centrum pre deti a rodinu (PREROD) v spolupráci s Diagnostickým centrom, Spojenou školou (špeciálna základná škola) a Súkromnou základnou školou Dotyk v Ružomberku.

Začiatok turnaja je o 9.00 hodine (prezentácia účastníkov od 8.30).